Cumhuriyetimizin 100. yılın kutlu olsun....

Cumhuriyetin 100. yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Silah arkadaşlarını saygı ve özlemle anıyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

çRz Medya ailesi adına 

- Çekmeköy Gündem ( http://www.cekmekoygundem.com/ )

- Çekmeköy İlçesi Haber ( http://haber.cekmekoyilcesi.com/index.php )

- Haber Akkuş

( http://www.haberakkus.com/haber/ )

Mirac Kandili'miz kutlu olsun....

Mirac Kandili'miz kutlu olsun....

Çekmeköy Gündem ve Çekmeköy İlçesi haber siteleri olarak Mirac Kandili'ni en içten dileklerimizle kutlar, dualarımızın hayrı, günahlarımızın affı, zulüm altında olan Müslümanların kurtulması, Vatanımızın dört bir yanında teröre ve vatanı bölmek isteyene fırsat vermeyen silahlı veya silahsız güçlere yardımcı olmasını temenni ediyoruz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mirac Kandili

Miraç; Receb'in 27. gecesi… Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimize, Mekke döneminde bir gece, Yüce Yaratan’ın sonsuz kudretinin eserlerini temaşa etmesi için önce Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yaptırılan hikmet yüklü yolculuk… Kâinatın yüce yaratıcısının daveti üzerine gerçekleşen mucizevî buluşma… Süleyman Çelebinin "Şeş cihetten ol münezzeh zül-celâl, Bîkemukeyf âna gösterdi cemâl" şeklindeki ifadesiyle "mahiyetini, nasıllık ve niceliğini bilemediğimiz bir şekilde yüce Allah ile görüşen" sevgili Peygamberimiz’in, şirk koşmayanların affedilebileceği müjdesi, Bakara Sûresi'nin son iki ayeti ve beş vakit namaz hediyesiyle yüce âlemlerden döndüğü gece…

Miraç bir arınma ve Allah’a yükseliştir. İnsanın erdem yolculuğu, beşerilikten insaniliğe yükseliş hikâyesidir. Sadece Mescid-i Haram, Mescid-i Aksa ve varlığın düzeylerinde, hakikat göğünün katmanlarında değil, insanlığın Allah’a ulaşan yolunun duraklarında da gerçekleşmiş kutlu bir yolculuktur.

İsra suresinin başlangıç âyetlerinde bu kutlu yolculuğun ilk aşaması şöyle anlatılır: “Kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu (Muhammed’i) bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Hiç şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir.”

Miraç; kendi semamıza, yani kalbimize ve iç dünyamıza bir yolculuk yapmamıza, arınmamıza, âlem-i İslam’ın ve bütün insanlığın yüksek değerlerle yücelmesine vesile olsun. 

Kaynak: Diyanet Sitesi

Reklam İrtibat

ÇİHA bir ÇRZ MEDYA GRUBU kuruluşudur.

Reklam Verin - 1

Reklam Verin - 2

Reklam Verin - 3

Vinaora Visitors Counter

000312440
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu Ay
Geçen Ay
Tümü
66
74
274
311194
374
3176
312440
Your IP: 35.172.165.64
2023-12-06 20:02

Yönetim Paneli Giriş

Kullanıcı Girişi

Sadece Çekmeköy Haberleri Yapılmaktadır.

0(539)281 11 71 / cekmekoyilcesi@gmail.com