KAYMAKAM ADEM ARSLAN ‘YAŞLILARA VEFA’ PROJESİ KAPSAMINDA BUGÜNDE ÖĞRETMEN MELAHAT HÜDAİ GÜRBÜZ İLKOKULU’NUN MİSAFİRİ OLAN YAŞLILAR İLE BİR ARAYA GELDİ

Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan, ‘YAŞLILARA VEFA’ projesi kapsamında bugünde Öğretmen Melahat Hüdai Gürbüz İlkokulu’nda gerçekleşen kahvaltı programında yaşlılar ile bir araya geldi.

Okula girişince gerçekleşen halk oyunu gösterisinde görev alan öğrencileri tebrik eden Kaymakam Adem Arslan, daha sonra veliler ile sohbet etti.
 
Ardından 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası münasebetiyle Çekmeköy Kaymakamlığı ve Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen ‘YAŞLILARA VEFA’ projesi ile ağırlanan yaşlılarla kahvaltı programında birlikte olan Kaymakam Adem Arslan, bu proje ile Çekmeköy’deki tüm okullarda aynı etkinliğin gerçekleştiğini, yaşlılara, büyüklere her zaman değer vermek gerektiği ifade etti.
 
Organizasyonda konuşma gerçekleştiren Kaymakam Arslan, “Biz bu etkinliği düzenlerken büyüklerimizin yanında olduğumuzu küçüklerimize de göstermek istedik. Bu saygı, sevgi ortamının baki kalmasını arzu ediyoruz. Büyüklerimiz bizim değerlerimiz. Umarım gelecek nesillerde değerlerine sahip çıkar, vatana millete hayırlı olur” dedi.
 
Kahvaltı programına duyma sorunu olan 90 yaşındaki Nurettin Ünaldı Kaymakam Adem Arslan ile yazarak iletişime geçti. Bunun üzerine kendisine işitme cihazı alınabileceği söyleyen Kaymakam Adem Arslan’a maddi sorunu olmadığını, yakın zamanda kendisi tedarik edeceğini söyleyerek, “Sizin çok derdiniz vardır. Benim maddi durumum iyi. Allah razı olsun, işlerinizde kolaylıklar getirsin. Bizim burada ağırladınız, çok memnunuz” dedi. Kaymakam Adem Arslan iyi niyeti için teşekkür ettiği Nurettin Ünaldı’ya “Allah sizin gibi büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin” dedi.
 
Okulun müzik öğretmenlerinin vermiş olduğu müzik dinletisi ile devam eden kahvaltı programında öğrenciler yaşlılara çiçek ve hediye takdim etti. Kahvaltı esnasında şiir okuyan 2. sınıf öğrencisini tebrik eden Kaymakam Adem Arslan, öğrenciye derslerinde zihin açıklığı diledi. 
 
Daha sonra okulu gezen Kaymakam Adem Arslan, Çanakkale Şehitlikleri’ndeki nöbetçi askerleri canlandıran öğrencilere emeklerinden ötürü teşekkür ederek fotoğraf çektirdi.
 
Sonrasında öğretmenler odasını ziyaret eden Kaymakam Adem Arslan, burada ilkokul öğretmenliğinin, iz bırakan en önemli ve zor olan mesleklerden biri olduğunu ifade etti. Kendisinin de hala ilk öğretmenini unutmadığını söyleyen Kaymakam Arslan, “Allah yardımcınız olsun, İnşallah öğrencilerinizin iyi yerlere geldiğini görmenizi temenni ediyorum. Okulunuz hakkında güzel şeyler duydum, huzurunuz daim olsun” dedi.
 
Öğretmenler odasındaki ziyaretin sonrasında Kaymakam Arslan, okulda gerçekleşen ‘AĞAÇLARIN ADLARI’ isimli proje kapsamında çocukların ağaçların isimlerinin öğrenmesi kolay olsun diye ağaçlara künye çaktı.
 
Teneffüs saatinde bahçede oyun oynayan öğrenciler ile bir araya gelen Kaymakam Adem Arslan, yoğun ilgi gördüğü çocuklara derslerinde başarılar diledi.
 
Haber Kaynağı:

Reklam İrtibat

ÇİHA bir ÇRZ MEDYA GRUBU kuruluşudur.

Reklam Verin - 1

Reklam Verin - 2

Reklam Verin - 3

Vinaora Visitors Counter

000312471
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu Ay
Geçen Ay
Tümü
97
74
305
311194
405
3176
312471
Your IP: 35.172.165.64
2023-12-06 20:33

Yönetim Paneli Giriş

Kullanıcı Girişi

Sadece Çekmeköy Haberleri Yapılmaktadır.

0(539)281 11 71 / cekmekoyilcesi@gmail.com