Sokağa Çıkma Yasağı Olan Vatandaşlarımızın Mağdur Olmamaları İçin Çekmeköy 'Vefa Sosyal Destek Grubu' Oluşturuldu...

Sokağa Çıkma Yasağı Olan Vatandaşlarımızın Mağdur Olmamaları İçin Çekmeköy 'Vefa Sosyal Destek Grubu' Oluşturuldu...

 

T.C. İçişleri Bakanlığı, '65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlara Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesi' ile 65 yaş ve üzeri ile bağışıklık sistemi düşük, ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşların sokağa çıkması geçici bir süreliğine yasaklandı.

Vatandaşlarımızın Covid-19 virüsünden korunmaları için alınan tedbirler sebebiyle mağdur olmamaları, sağlık başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirlerin alındığı toplantılar bugün gerçekleşti.

Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan başkanlığında gerçekleşen toplantılara Covid-19 virüsünden korunmak için maske kullanımı, mesafeli oturma düzeni ve dezenfektan kullanımı gibi gerekli tedbirler alındı.

Toplantılara, Çekmeköy Belediyesi Başkan Yardımcıları Ömer Yazıcı ve Mahmut Sezgin, Çekmeköy İlçe Jandarma Komutanı Gülali Çendik, Çekmeköy İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Demir, Çekmeköy İlçe Sağlık Müdürü Suzan Sandıkçı, Çekmeköy Müftüsü Vehbi Akşit, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Bayrak, Çekmeköy Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Ozan Berktaş,Çekmeköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Nevzat Hortamacıoğlu,Türk Kızılayı Çekmeköy İlçe Başkanı Mustafa Şahin ve muhtarlar katıldı.

İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşlarımız 112, 155, 156 numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirebileceklerdir.

 

Bu çağrıların cevaplandırılması ve gerekli hizmetlerin üretilmesi için ihtiyaç duyulacak sayıda başta kolluk birimleri olmak üzere yeteri kadar kamu görevlisi/ekip ve araç görevlendirilecektir.

 

Haber Kaynağı: Çekmeköy Kaymakamlığı

Reklam İrtibat

ÇİHA bir ÇRZ MEDYA GRUBU kuruluşudur.

Reklam Verin - 1

Reklam Verin - 2

Reklam Verin - 3

Vinaora Visitors Counter

000312484
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu Ay
Geçen Ay
Tümü
110
74
318
311194
418
3176
312484
Your IP: 35.172.165.64
2023-12-06 20:44

Yönetim Paneli Giriş

Kullanıcı Girişi

Sadece Çekmeköy Haberleri Yapılmaktadır.

0(539)281 11 71 / cekmekoyilcesi@gmail.com