Çekmeköy'de insanlık ölmüş covid-19 hastaları ne hastaneye götürülüyor ne de hastaneden eve götürülüyor...

Çekmeköy'de insanlık ölmüş covid-19 hastaları ne hastaneye götürülüyor ne de hastaneden eve götürülüyor...

Çekmeköy'de bugün yaşadığım olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bugün hastam Çekmeköy devlet hastanesinde taburcu edildi tedavisi covid-19. Hastam beni aradığında taburcu olacağını söyledi bunun üzerine Çekmeköy devlet Hastanesi'n aradım bana dediler ki hastanız 15 dakika içinde aşağı insin gelecek araçla göndereceğiz kediler bunu üzerine ben de hasta mı aşağıya danışma bölümü indirdim gelen araç bazı yolcular alıp götürmüş kalan hastalar ise tekrar gelip almamış buna üzerine tekrar hastaneyi aradığımda hastamızı hastane içinde kaybettiklerini bundan dolayı hastamızı göndermedileklerini gelip kendimizin almamızı söylediler, bizler ise izolasyon de olduğumuz için gelemeyeceğimi söyledim sadece yapacaklar bir şey olmadığını söyleyip telefonu kapattılar.

Bunun üzerine ilk önce Çekmeköy Belediyesi'ni aradım ve bana denilen konuda konuştuğumda Çekmeköy belediyesi araçları ilçe sağlık müdürlüğünde olduğunu buranın numarasını bana verdiler. Telefonu aradım telefona cevap veren olmadı bunun üzerine vefa grubunu aradım bana 155'e arayıp 2 nolu numaraya basmamı söylediler burası da bana 153 arama buradan yardım alabileceğimiz söyleyince 153 aradım 153'de kendilerinin bir şey yapamayacağını bununla ilgili ilçe sağlık müdürlüğü'nün arama söylediler ben de kendilerini aradığımı ulaşamadığını ne yapmam gerektiğini söylediğinde bana bir şey yapamayacaklarını söylediler veya 184'u aramamı söylediler buraya aradım kayıt oluşturdum fakat bununla ilgili herhangi bir dönüş olmadı bu nedenle tekrar ne yapabilirim diye diye sağa sola bakarken Çekmeköy kaymakamlık aradım buradan hiç kimse cevap vermedi artık çıldıracak vaziyette geldim. Tekrar Çekmeköy belediyesi sarı nokta aradım buradan bana dedikleri 112'yi arayıp buradan ambulans talep etmemiz gereken söylediler. Bunun üzerine 112 aradım talepte bulundum bana dedikleri tek cümle hastanenin hastane doktorun arayıp bizden talep oluşması gerektiğini gerekiyor dediler ben de hastanenin aradığımı kimsenin doğru düzgün ilgilenmediğini ille hastaneden mi talep gelmesi gerektiğini söylediğimde 112 çağrı merkezindeki dişi araçların babasının olmadığını söyleyip telefonu suratıma kapattı. Sağlık bakanlığı bas bas bağırarak izolasyon izolasyon diyor ama ne yazık ki kimse halkla ilgilenmiyor sanki bir de vebalı gibi davranılıyor bugün aşağı yukarı tam iki buçuk saattir hastayı eve getirmekle uğraştım.

Bana kimse demesin ki Çekmeköy belediyesi çalışıyor,, İlçe sağlık müdürlüğü çalışıyor, Çekmeköy kaymakamlığı çalışıyor halkımızın yanındayız vatandaşımın hizmetindeyiz demesin. Yeri göğü yaratan Allah'ıma şükürler olsun ki bunun gibi insanları bir daha başımıza getirmesidir. Bunlar hakkında da gereken şikayetleri mi en üst merciye kadar yapacağım sadece şunu demek istedim ki hiç kimse işini yapmıyor en başta hastane çalışanları insanlar isteyerek mi hasta oluyorlar hiç mi koruyucu önlemleri yok niye niye hastalığınızla ilgilendirmiyor ben başka diyecek bir laf bulamıyorum sağlıkla kalın sağlıcakla kalın.

Dipnot: 1) hasta olan bir hasta hastaneden eve götürmesi bu kadar zor mu
2) izole de olan bir insan gelip gelip hastaneden hatasını alıp başka bir yere götürüp tekrar evine geçmeyi kalktığında yolda bugün sokağa çıkma yasağı olduğu için polis çevirise ne yapılacak polis direk ceza yazmaz mı?
3) hani sağlık kursları belediyeler hastaneler kaymakamlıklar 155 ler 184 'ler VEFA grupları insanlığın hizmetinde idi.
4) hastanelerde yatak yerleri olabilir ama insana ilgi bence sıfır diyorlar ki ne yaparlarsa yapsın bizden uzak dursun.

Reklam İrtibat

ÇİHA bir ÇRZ MEDYA GRUBU kuruluşudur.

Reklam Verin - 1

Reklam Verin - 2

Reklam Verin - 3

Vinaora Visitors Counter

000312511
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu Ay
Geçen Ay
Tümü
137
74
345
311194
445
3176
312511
Your IP: 35.172.165.64
2023-12-06 21:05

Yönetim Paneli Giriş

Kullanıcı Girişi

Sadece Çekmeköy Haberleri Yapılmaktadır.

0(539)281 11 71 / cekmekoyilcesi@gmail.com