ÇEKMEKÖY 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NI COŞKUYLA KUTLADI

Çekmeköy'de Cumhuriyet'in 96.yılı kutlamaları yapıldı.

Çekmeköy 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Töreni Taşdelen Meydanı’nda halkla iç içe, coşkulu bir şekilde gerçekleşti.
 
Programa; Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan, Çekmeköy Garnizon Komutanı Albay Erkan Yasan, Çekmeköy Belediye Başkanı V. Fatih Sırmacı, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, mahalle muhtarları, gaziler, şehit yakınları ve Çekmeköylüler katıldı.
 
Kaymakam Adem Arslan, Çekmeköy Garnizon Komutanı Albay Erkan Yasan, Çekmeköy Belediye Başkanı V. Fatih Sırmacı’nın alanda bulunan Çekmeköylülerin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamasıyla başlayan kutlama programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.
 
Sonrasında Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan konuşma gerçekleştirdi.
 
Kaymakam Arslan, 1. Dünya Savaşı’nın sonrasında 19 Mayıs 1919’da Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp 29 Ekim 1923 tarihinde de ilan ettiği Cumhuriyetin Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değer olduğunu söyledi.
 
Türkiye’nin 20. yüzyılın yardım alan ülkesi değil, 21. Yüzyılın yardım eden ülkesi olduğunu söyleyen Kaymakam Adem Arslan, geçmişte olduğu gibi bugünde Türkiye’nin gelişmesi, güçlenmesinden rahatsız olan şer odaklarının hain eylemler içinde olduğunun altını çizdi. Kaymakam Adem Arslan, “Bu hainliklerin en yakın tarihte olanlarından bir tanesi 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ terör örgütü tarafından teşebbüs edilen hain darbe girişimi. Devletin içine sızmış FETÖ silahlı terör örgütünce şehit edilen 251 kahraman vatan evladına Allah’tan rahmet, 2193 kahraman gaziye ise sağlık, sıhhat diliyorum” dedi.
 
Konuşmasında, Toprak bütünlüğünü tehdit eden terör unsurlarına fırsat vermeyerek gerçekleştirdiği ‘Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Harekatı ve en son Barış Pınarı Harekatı’ ile Türk Devletinin kararlılığı ve gücünü tüm dünyaya gösterdiğini söyleyen Kaymakam Arslan, şer odaklarının hain emellerine ulaşamamaları için milli birlik ve beraberlik içinde büyüyen nesillerin Cumhuriyeti hep daima ileriye doğru taşımak gayesinde olması için eğitimcilere büyük görev düştüğünü ifade etti.
 
Gençliğin Türkiye Cumhuriyeti’nin can damarı olduğunu söyleyen Kaymakam Adem Arslan, "Gençler! Cesaretimizi kuvvetlendiren ve devam ettiren sizlersiniz' diyen Atamızın sözünde belirttiği gibi; Vatan, Millet ve Bayrak sevgisini şiar edinen, milli manevi değerlerine sahip çıkan, onları yaşatan geleceğini geçmişinden aldığı güç ile şekillendiren bir gençliğin bizi 21. Yüzyılda her alanda daha güçlü yapacağına inancımız tamdır. 96 yıl önce büyük mücadelenin kazanılmasında ve Cumhuriyetin kurulmasında başta Büyük Önder Atatürk’e ve bu uğurda canla başla çalışan, Ülkemizin birliği ve bütünlüğü için Vatan ve Bayrak uğruna canlarını feda eden tüm Aziz şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, sevgi, selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
 
İlçemizde eğitim gören öğrenciler tarafından yapılan yöresel halk oyunları ile devam eden tören izleyicilerden beğeni topladı.
 
Törende Türkiye’yi dünyada temsil eden Çekmeköylü milli boksör Büşra Işıldar’a Avrupa Şampiyonu olduğu için Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan tarafından hediye takdim edildi. 
 
Cumhuriyet Koşusu'nda dereceye giren öğrenciler ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili yapılan resim, şiir yarışmalarında dereceye giren öğrenciler protokol mensuplarından ödüllerini aldı.
 
Program öğrencilerin yaptığı geçit töreninin ardından son buldu. 
 
Haber Kaynağı: Çekmeköy Kaymakamlığı

Reklam İrtibat

ÇİHA bir ÇRZ MEDYA GRUBU kuruluşudur.

Reklam Verin - 1

Reklam Verin - 2

Reklam Verin - 3

Vinaora Visitors Counter

000326130
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu Ay
Geçen Ay
Tümü
13
69
157
325339
6780
4074
326130
Your IP: 44.220.62.183
2024-02-27 00:58

Yönetim Paneli Giriş

Kullanıcı Girişi

Sadece Çekmeköy Haberleri Yapılmaktadır.

0(539)281 11 71 / cekmekoyilcesi@gmail.com