KRİZ FIRSATÇILARINA GEÇİT VERMEYİN

Çekmeköy Belediyesi Zabıta ekipleri, Korona virüsünün Türkiye’de görüldüğünün açıklanmasının ardından piyasalarda yapılan fiyat oynaması haberleri üzerine market ve dükkanlarda denetimlere başladı. ......

 

Çekmeköy Belediyesi Zabıta ekipleri, Sağlık Bakanlığı’nın Korona virüsü açıklamalarının ardından vatandaşların alışverişe çıkmasıyla ortaya çıkan fırsatçıları tespit etmek için denetimlerini sıklaştırdı. Virüse karşı alınacak önlemler arasında yer alan temizlik malzemeleri ve sanal ortamda oluşturulan karantina korkusu nedeniyle kuru gıdaya talebin artmasıyla ürün fiyatlarının 10 katına kadar çıkarıldığı haberleri gündemde yer aldı. Haberlerin ardından vatandaş taleplerini dikkate alan belediye ekipleri, raf ve fiyat denetimlerini artırdı.

Denetimlerde, İstanbul Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü’nden gelen yazı ile alınan yetkiyle, Çekmeköy’deki eczaneler, ecza depoları ve diğer satış yerlerinde; Cerrahi maske, 3M maske ürünlerine yönelik 2020 yılına ait Ocak-Şubat aylarının alış faturaları ve güncel satış fiyatları kontrol edildi.

Ticaret Bakanlığı’nın 175 numaralı hattına ihbar edilmesi gereken fırsatçılar için yerel olarak da tedbir aldıklarını belirten Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Televizyonlarda, sosyal medyada bir paket makarnanın, bir şişe kolonyanın 10 katı fiyatına satışa çıkarıldığını gördük. Bu tarz kriz durumlarında fırsatçılık yapan insanların toplumda var olması başlı başına çok üzücü bir şey. Aslında bir ahlak sorunu olan bu yaklaşımlara yerel yönetim olarak önlem almak için Zabıta ekiplerimizle esnafları denetliyoruz. Temennimiz bu tarz esnafın ilçemizde olmaması yönünde ama eğer karşılaşılırsa arkadaşlarımız gerekli uyarı ve ceza işlemlerini uygulayacak,” dedi.

 

Haber Kaynağı: Çekmeköy Belediyesi

Reklam İrtibat

ÇİHA bir ÇRZ MEDYA GRUBU kuruluşudur.

Reklam Verin - 1

Reklam Verin - 2

Reklam Verin - 3

Vinaora Visitors Counter

000312438
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu Ay
Geçen Ay
Tümü
64
74
272
311194
372
3176
312438
Your IP: 35.172.165.64
2023-12-06 20:00

Yönetim Paneli Giriş

Kullanıcı Girişi

Sadece Çekmeköy Haberleri Yapılmaktadır.

0(539)281 11 71 / cekmekoyilcesi@gmail.com