ÇEKMEKÖY HUZUR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

 
Çekmeköy İlçe Emniyet Müdürlüğü, Polis halk ilişkilerini geliştirmek, vatandaşlarımızın şikâyetlerine yerinde çözüm bulabilmek amacıyla güvenlik konularının görüşüldüğü ve halkın şikâyetlerinin dinlendiği bir huzur toplantısı gerçekleştirdi.
 
Çekmeköy Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Emniyet Müdürü Cevdet Hürol Öztürk, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Epli, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak başlayan programda İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı birimlerin hizmetinin tanıtıldığı slayt gösterimi ile toplantıya katılan kişiler Çekmeköy ile ilgili güncel asayiş durum paylaşıldı.
 
Açılış konuşması yapan İlçe Emniyet Müdürü Cevdet Hürol Öztürk, “Polis-halk ilişkilerini geliştirmek karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmak ilçenin kamu kurumların problemlerine birlikte çözüm bulmak amacıyla müdürlüğümüzün düzenlediği huzur toplantısını gerçekleştirirken hepinizi saygı ile selamlıyorum. Görev yaptığımız ilçemiz başta olmak üzere bütün Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için 39 ekip otosu ve 294 personelle hizmet vermekteyiz. Teşkilatımız gelişen teknolojiyle birlikte olayların aydınlatılmasında bilimsel metodları kullanma konusunda dünyada sayılı teşkilatlarının arasında yerini almıştır. İnsan hakları başta olmak üzere kamu düzeninin korunmasında önem taşıyan değerlere gereken özeni göstererek çalışmamızı canla başla 24 saat başta ilçemiz olmak üzere görevimizi her yerde sürdürmekteyiz. Kanunların bize verdiği görev ve yetki ile suç işleyen kişilere karşı yaptığımız mücadelemiz Sizlerin de desteğiyle devam edecektir. Günün şartları ve ihtiyaçlarına karşı kurulan mobil park timi ile sizlerden çokça şikayet gelen parklardaki olumsuz durumlara karşı önlem almaya devam ediyoruz. Mobil huzur timi ile özellikle trafik ışıklarında trafiği tehlikeye düşüren ve olumsuz etkileyen dilencileri ve satıcıları önlemeye yönelik çalışmalara devam ediyoruz. Son olarak yeni kurmuş olduğumuz mobil okul timi ile İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mustafa Çalışkan'ın yakından takip ettiği güvenli eğitim projesi kapsamında okulların çevresinde okul İdaresi ile işbirliği içerisinde çalışmaya başlamıştır yine Milli Eğitim Bakanlığı ile Emniyet Müdürlüğü'nün ortak yürüttüğü bir çalışma ile bütün okullara kamera sistemi kurularak mevcut MOBESE sistemine entegre etme çalışması da ilçe milli eğitim müdürlüğümüz ile koordineli bir şekilde devam etmektedir. İlçemizi asayiş yönüyle incelediğimizde nüfusu süratle artık artarken doğal olarak olay sayısı da artmaktadır. Aldığımız tedbirler sayesinde polisin önleyici hizmetlerine önem vererek yaptığımız çalışmalar yapılan uygulama ve kontrollerin olayların azalmasında etkisi olduğu görülmüştür. Toplantının esas amacı olan sizlerin bize istek ve taleplerini ileteceği kısmı geçmek üzere sözlerime son verirken ilçe emniyet müdürlüğümüze desteğini esirgemeyen herkese teşkilatım adına teşekkürlerimi sunuyor ve saygılarımı arz ediyorum” dedi.
 
Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Epli Programda yaptığı konuşmada, Çekmeköy’ümüzün nüfusu 2009 yılından bu yana ciddi bir oranda artış sağladı, 130 binden 300 bine geldi. nüfusumuz arttıkça ilçe emniyet müdürlüğümüzün ve polis teşkilatımızın fedakarlığı da artıyor, bunun için teşekkür ediyorum. Bir polis kardeşi olarak da polislerimizin az kişiyle çok iş yapmak için gayret gösterdiklerini biliyorum. Belediye Başkanımızın talimatlarıyla Sayın Valimizin de mihmandarlığında biz elimizden geldiğince yerel yönetim olarak Çekmeköy'ün huzuru için gerekli katkılarda bulunmayı arzu ettik. Bu anlamda az önce müdür beyin bahsettiği mobil huzur timleri, mobil park timlerine katkı sağlıyoruz, İlçe Emniyet Amirliğine gerekli araç desteği sağlıyoruz. Bu anlamda dediğimiz gibi yardımları yapıyoruz Yerel Yönetim olarak tüm katkıları sağlamaya çalışıyoruz. Dilerim bu toplantıda belediyemiz, kaymakamlığımız, emniyetimiz aracılığıyla güzel sonuçlar elde ederiz. İnşallah Çekmeköy’ün huzuru için bir adım daha ileri atmış oluruz. Bu anlamda tekrardan katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.
 
Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız programda yaptığı konuşmada, “
 
İlçemizin huzur ve güvenliğinin artması insanlarımızın daha güvenli bir ortamda yaşaması için gayret gösteren emniyetimiz bu toplantı ile de halkımızla olan diyaloglarını biraz daha arttırıp çok daha güvenli bir ilçe haline nasıl gelebiliriz bunun istişaresini yapıyor. Bu toplantıyı düzenleyen Değerli İlçe Emniyet Müdürü Cevdet Hürol Öztürk’ün şahsında bütün emniyet teşkilatımıza teker teker teşekkürlerimi sunuyorum. İlçemizin ihtiyaçlarına sıkıntılarına rağmen İstanbul'un güvenli ilçelerinden biri olması yolunda gayretlerine yakından şahidim. Gece gündüz 24 saat esasına göre gayret gösteren emniyetimiz Çekmeköy’ün çok daha güvenli bir ilçe olması için gayret gösteriyor. İkimizin daha güvenli bir hale gelebilmesi için sokak hakimiyeti çok önemli bu anlamda geçtiğimiz yıl bekçi alımı yaptık. İstanbul olarak bu bekçi alımlarında oldukça faydalı sonuçlar elde edildiği için sistemin biraz daha güçlendirilmesi amacıyla bu sene yine bekçi alımı ile devam edeceğiz. Burada temel amacımız bütün mahallelerimizdeki bekçi babanın düdüğünün şahsında elbisesinin temsil ettiği devlet hakimiyeti görüntüsünü, güvenini insanlarımıza tekrar vermek. Bu anlamda bizim 5 mahallemizde şu an gerçekleşen uygulamanın önümüzdeki alımdan sonra tüm mahallelerimizde devam etmesini planlamaktayız. İstanbul üzerindeki oyunlar hiçbir zaman bitmiyor dünyanın karıştırmak istediği bir il İstanbul. Niyetimiz bütün suçlarla aynı orandaki titizlikle ilgilenip çözmek. Bu bekçi alımı ile emniyet müdürlüğümüzü biraz daha güçlendireceğimize inanıyorum” dedi.
 
Konuşmaların adından soru ve görüşlerin alınması için Kaymakam Cemal Hüsnü Kansız, Emniyet Müdürü Cevdet Hürol Öztürk ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Epli kürsüye çıktı.
 
Toplantı sonrası gerçekleşen kokteyl ile program son buldu.
 
Haber Kaynağı: Çekmeköy Belediyesi

Site logomuz

Giriş Formu

Kimler Çevrim İçi

39 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Döviz Kurları

T.C. M.B. Alış Satış
USD USD 4.8230 TL 4.8317 TL
EURO EURO 5.5986 TL 5.6087 TL
STERLIN GBP 6.2637 TL 6.2963 TL
ISVICRE FRANGI CHF 4.8048 TL 4.8357 TL
AVUSTRALYA DOLARI AUD 3.5426 TL 3.5657 TL
DANİMARKA KRONU DKK 0.74997 TL 0.75365 TL
ISVEÇ KRONU KRONU SEK 0.53865 TL 0.54423 TL
KANADA DOLARI CAD 3.6434 TL 3.6599 TL
KUVEYT DINARI KWD 15.8252 TL 16.0323 TL
SUUDI ARABISTAN RIYALI SAR 1.2860 TL 1.2860 TL
NORVEC KRONU NOK 0.58446 TL 0.58839 TL
JAPON YENI JPY 4.2595 TL 4.2877 TL
Serbest Piyasa Alış Satış
USD USD 4.8000 TL 4.8300 TL
EURO EURO 5.5900 TL 5.6300 TL
(www.piyasadoviz.com)

İstanbul Namaz Saati

Sosyal Ağlar