ÇEKMEKÖY TEMMUZ AYI HALK TOPLANTISINA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE DAMGASINI VURDU

 
Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız’ın başkanlığında, Çekmeköy daire amirleri ve muhtarlar bir araya gelerek Çekmeköy’ün sorunlarını görüştü.
 
 
Her ay yapılan istişare toplantılarında Çekmeköy’de faaliyet gösteren bir kamu kurumunun faaliyet raporu vermesini, kurumun çalışmalarını anlatmasını isteyen Kaymakam Cemal Hüsnü Kansız, bu ayki toplantıda sunum yapan Erenköy ruh ve sinir hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çekmeköy Semt Polikliniği ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ile Çekmeköy Kaymakamlığı Bağımlılık ile Mücadele ve Bağımlılık Danışma Birimi’ni çalışmalarından ötürü tebrik etti.
 
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Kaymakam Cemal Hüsnü Kansız, “Hepinize hayırlı günler diliyorum toplantımız hayırlara vesile olsun İnşallah. Toplantılarımızı daha önce Alemdağ Kültür Merkezi'nde gerçekleştiriyorduk. Bu sefer Turgut Özal Kültür Merkezi'ne gerçekleştirmeyi düşündük. Çünkü sürekli aynı yerde olduğunda uzaktan gelen vatandaşlarımız zor olacağından bu yönde gelen bir tavsiyeyi değerlendirdik.
 
Mesela bizim dertleri zaten her zaman bir arada konuşup çözüyor olabilmemiz, ulaşılabilir olmamız. Bu anlamda ilçemizdeki düzenin devam etmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Bu ay ilçemiz ile ilgili değinmemiz gereken hususlar var. Sel felaketinden dönüşen yağmurlarda ilçemizin bazı bölümlerinde ikamet eden vatandaşlarımızın zarar görmesi, 57 evimizin eşyalarında çeşitli zararlar var, arkadaşlarımız bunları tespit ettiler. Bir tane otomobilde bir de iş yerinde bir mahallemizde de tarımsal ürünlerde hasar söz konusu. Bu hasarların giderilmesi için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’mızın yaptığı bir çalışma var. O çalışmanın çerçevesinde oluşturduğumuz komisyon tespitleri yaptı. Tabii tarımsal hasarlar ile ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın özel çalışması söz konusu. Belirlenen kriterler ölçüsünde yapılan çalışmaları neticesinde bu hafta bu çalışma ile konuyu neticelendirmiş olacağız. Rabbim bir daha buna benzer sıkıntılarla memleketimizi karşı karşıya getirmesin. Yine 15 Temmuz’un yıldönümü ile ilgili ilçemizde çeşitli çalışmalar yapılıyor. Bu vesileyle gazilerimizin ve şehit yakınlarımızın katıldığı bir yemek programı ile birlikte bir dizi etkinliğimiz söz konusu oldu. Bunlardan bir tanesi Doğa Park’a Şehit Üsteğmen Arif Kalafat’ın adının verilmesi programıydı. Yine yapılan diğer etkinliklerde de bana ulaşan bir noktayı sizinle paylaşmak istiyorum. Gazilerimizden bazılarının şöyle bir talebi var. Gazilerin hepsine aynı muamele yapılmasını istiyorlar. Yani 15 Temmuz gazisi ile farklı Kore gazisi farklı Kıbrıs gazisi farklı muamelesi yapıldığını böyle bir ayrılığın olması gerektiğini ifade ettiler, böyle bir hissiyata kapılmışlar. Ben de devlet olarak bizim bütün gazilere bakışımızın aynı olduğunu ifade ettim. Bütün gazilerimize Bayrağımız için vatanımız için gayret göstermiş yaralanmış olan bütün gazilerimize aynı şekilde muamele edilmesini bütün arkadaşlarından rica ediyorum. Öyle yapılması da işin doğrusu Eğer gazilerimizin bir bölümünde böyle bir hissiyat oluşmuş ise bunu gidermek de hepimizin görevi çünkü gaziliğin çeşidi olmaz gazi gazidir. Memleket için mücadele etmiştir Rabbim bütün gözlerimizden şehitlerimizden razı olsun bu vesileyle onları bir kere daha rahmet ve minnetle anıyorum bundan sonra da ve memleketimizde bu tür sıkıntıların olmamasını Rabbimizden niyaz ediyoruz” dedi.
 
Erenköy ruh ve sinir hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çekmeköy Semt Polikliniği ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ile Çekmeköy Kaymakamlığı Bağımlılık ile Mücadele ve Bağımlılık Danışma Birimi sorumlu hekimleri çalışma şekilleri hakkında toplantıya katılanlara sunum yaparak bilgilendirdiler.
 
Programda Çekmeköy Kaymakamlığı Bağımlılık ile Mücadele ve Bağımlılık Danışma Birimi çoğu kurumla olan işbirliği hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Yapılan sunum ile uyuşturucu madde ile mücadelede kurumlar arası sağladıkları koordinasyonu çalışmaları ile örneklendirilen birimin faaliyetleri katılımcılar tarafından beğenildi. Toplantıya katılan Çekmeköyl'ülerden uyuşturucu madde bağımlısı kişilerin cezalandırılması yerine tedavi olup bu kötü alışkanlıktan kurtulması için kendilerine ihbarda bulunulması istendi.
 
Haber Kaynağı: Çekmeköy Kaymakamlık

Site logomuz

Giriş Formu

Kimler Çevrim İçi

27 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Döviz Kurları

T.C. M.B. Alış Satış
USD USD 3.7845 TL 3.7913 TL
EURO EURO 4.6641 TL 4.6725 TL
STERLIN GBP 5.2752 TL 5.3027 TL
ISVICRE FRANGI CHF 4.0293 TL 4.0552 TL
AVUSTRALYA DOLARI AUD 2.9649 TL 2.9842 TL
DANİMARKA KRONU DKK 0.62537 TL 0.62844 TL
ISVEÇ KRONU KRONU SEK 0.46555 TL 0.47037 TL
KANADA DOLARI CAD 2.9858 TL 2.9993 TL
KUVEYT DINARI KWD 12.5490 TL 12.7132 TL
SUUDI ARABISTAN RIYALI SAR 1.0091 TL 1.0091 TL
NORVEC KRONU NOK 0.48117 TL 0.48440 TL
JAPON YENI JPY 3.5096 TL 3.5329 TL
Serbest Piyasa Alış Satış
USD USD 3.7780 TL 3.7980 TL
EURO EURO 4.6550 TL 4.6800 TL
(www.piyasadoviz.com)

İstanbul Namaz Saati

Sosyal Ağlar