ÇEKMEKÖY ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ VE ORTAOKULU’NDA ANNELER GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Çekmeköy Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu’nda Anneler Günü Programı Düzenlendi .
 
Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Anneler Günü dolayısıyla düzenlediği program annelerin gönlünü fethetti.
 
Çekmeköy Anaokulu öğrencilerinin ‘anne’ temalı şarkılar ve türküler seslendirdiği konsere ilçedeki öğrenciler ve ebeveynleri yoğun ilgi gösterdi.
 
Çekmeköy Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu’nda gerçekleşen programa Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Latif Coşar, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş ve çok sayıda davetli katıldı.
Sahneye çıkan öğrencilerin koro performansına, katılımcılar alkışlarla eşlik etti.
 
Programda konuşma gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, “Hepinize hoşgeldin diyor saygılarımı sunuyorum.  Bugünleri kutlarken sürekli şu tenkitte bulunuyoruz, ‘senede bir gün veya genelde bunların birçoğu hep batıdan alınmış şeyler’ Aslında bugün kutladığımız günde Amerika'da başlatılmış bir gelenek ama sonuçta işin içerisinde anne olunca aslında nereden başlatılırsa başlatırsın sonuçta anneyi, annemizi konuşuyoruz. Bizim Peygamberimiz (S.A.V)’in cennet anaların ayağı altındadır sözü yine anne baba ile ilgili. Bizim yine sürekli ifade ettiğimiz Kur’an-ı Kerim'deki Allah'ın bize buyurduğu ‘Onlar yaşlandığında sakın onlara öf bile deme’ ayeti bizim için çok değerli biz bunlarla, bu anlayışla, bu kültürle bu inançlar ile beslenmiş bir milletin evlatları olarak maalesef zaman zaman annelerimize babalarımıza aynı saygıyı göstermediğimiz oluyor. Biz eğitimciler olarak bir taraftan çocuklarımıza tabii ki bir şeyler öğretmek zorundayız bunları konuşuyoruz, bunun için gayret ediyoruz onları SBS, YGS gibi sınavlara, üniversiteye hazırlıyoruz ama bunların yanında değerlerimizi vermek zorundayız. Yani onların da çocuklarının düzgün evlatları olabilmesi için gayret sarf etmeliyiz. Bugünler bence bunu anlamaya, bu anlayışı benimsemeye bir vesile” dedi.
 
Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Latif Coşar “Bu programı gerçekleştiren okul müdürümüz, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Güzel bir dinin mensubu olarak cennet annelerin ayağının altındadır düsturuyla büyüyen, bu kültürden gelen bir nesil olarak ama kapitalist sistemin bize dayatmış olduğu bu anneler günü, sevgililer günü, babalar günü gibi günleri bir fırsat olarak görüp bugünlerde de uzaklarda olan, iş yoğunluğundan her gün hatırlayamadığımız sadece annelerimiz değil teyzelerimiz ablalarımızı büyüklerimizi öğretmenlerimizi hatırlayarak onların en azından anılması bakımından önemli bir fırsat olarak görüyorum. Bugünleri fırsata dönüştürerek onların hatırlanmasını bir fayda olarak düşünüyorum” dedi.
 
Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, “Anneler günü bizim annelerimizi hatırlamamız için vesile olan günlerden bir tanesi. Çünkü anneler şefkat kahramanı olarak yavruları için evlatları için canlarını mallarını feda edebilecek fedakârlıkta. Rabbimiz onları Şefkat kahramanı olarak yaratmış. Bu kahramanlıklarına gayretlerine fedakarlıklarına karşılık her zaman hürmetle hatırlanmayı hak ediyorlar. Bizim dinimizde bu konuda çok sağlam prensipler ile Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim'de hem de hadis-i şeriflerde belirtiliyor. Peygamberimiz (S.A.V)’in işte biraz önce örnek verildi Peygamberimizin bütün Dünya'nın güzelliklerinin hepsi toplansa bir saat cennete karşılık gelmeyeceği buyurduğu cenneti, cennetinde 1000 sene güzelliğinin bir saat Rabbimizin görmeye karşılık gelemeyeceğini Peygamber Efendimiz hadisi şerifler de beyan ediyor. Bu kadar önemli bir mükafatın cennetin kapısının da annelerinin ayaklarının altında olduğunu söyleyerek annelere hürmeti elle tutulur bir şekilde emrediyor. Dolayısıyla çevrenizde mutlaka görmüşsünüzdür ne kadar muvaffakiyetli genç görürsek ne kadar başarılı genç görürsek hepsi anne, baba duasını alan öncelikle onların duasını tahsil etmeye çalışanlardır. Bir küçük nokta belki ikaza değer anneye babaya saygı bu kadar önemliyken annenin de şefkatini, sevgisini çocuğunun geleceğini düşünerek geniş kapsamlı göstermesi gerek. Sadece oğlum, kızım iyi bir makam kazansın, rahat etsin makamı mevkisi olsun, dünyası rahat geçsin diye, dünyası ahiret iki tarafı birden güzel olsun, ebedi saadete mazhar olsun insanlık onlarla iftihar etsin şu anda içinde olduğumuz Ömer halisdemir Okulu’nun ismini aldığı Şehit Ömer Halisdemir Komutan’ın annesinin olduğu gibi bütün insanlığın iftihar edeceği evlatları yetiştirmeyi düşünüp ona göre duasını yönlendirip ona göre evladının terbiyesini yönlendirmelidir. Herkesin en önemli öğretmeni annesidir. Bu terbiyeyi de daha geniş kapsamlı vermeye ihtiyacımız var. Bu duygu ve düşüncelerle Anneler Gününüzü en içten dileklerimle kutluyor bütün annelerin ellerinden öpüyorum. Anneler Günü'nün memleketimize güzellikler getirmesini, anneye babaya ataya saygının pekiştirilmesi ne yüce Allah'tan diliyor hepinize hayırlı günler diliyorum” dedi.
 
Program anaokulu öğrencilerinin gösterileri ile devam etti.
 
Haber Kaynağı: Çekmeköy Kaykamlık

Site logomuz

Giriş Formu

Kimler Çevrim İçi

12 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Döviz Kurları

T.C. M.B. Alış Satış
USD USD 5.9944 TL 6.0052 TL
EURO EURO 6.8267 TL 6.8390 TL
STERLIN GBP 7.6094 TL 7.6491 TL
ISVICRE FRANGI CHF 6.0032 TL 6.0417 TL
AVUSTRALYA DOLARI AUD 4.3476 TL 4.3760 TL
DANİMARKA KRONU DKK 0.91402 TL 0.91851 TL
ISVEÇ KRONU KRONU SEK 0.64910 TL 0.65582 TL
KANADA DOLARI CAD 4.5528 TL 4.5734 TL
KUVEYT DINARI KWD 19.6426 TL 19.8996 TL
SUUDI ARABISTAN RIYALI SAR 1.5983 TL 1.5983 TL
NORVEC KRONU NOK 0.70530 TL 0.71004 TL
JAPON YENI JPY 5.4057 TL 5.4415 TL
Serbest Piyasa Alış Satış
USD USD 5.9700 TL 6.2200 TL
EURO EURO 6.7700 TL 7.0700 TL
(www.piyasadoviz.com)

İstanbul Namaz Saati

Sosyal Ağlar