ÇEKMEKÖY ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ VE ORTAOKULU’NDA ANNELER GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Çekmeköy Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu’nda Anneler Günü Programı Düzenlendi .
 
Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Anneler Günü dolayısıyla düzenlediği program annelerin gönlünü fethetti.
 
Çekmeköy Anaokulu öğrencilerinin ‘anne’ temalı şarkılar ve türküler seslendirdiği konsere ilçedeki öğrenciler ve ebeveynleri yoğun ilgi gösterdi.
 
Çekmeköy Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu’nda gerçekleşen programa Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Latif Coşar, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş ve çok sayıda davetli katıldı.
Sahneye çıkan öğrencilerin koro performansına, katılımcılar alkışlarla eşlik etti.
 
Programda konuşma gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, “Hepinize hoşgeldin diyor saygılarımı sunuyorum.  Bugünleri kutlarken sürekli şu tenkitte bulunuyoruz, ‘senede bir gün veya genelde bunların birçoğu hep batıdan alınmış şeyler’ Aslında bugün kutladığımız günde Amerika'da başlatılmış bir gelenek ama sonuçta işin içerisinde anne olunca aslında nereden başlatılırsa başlatırsın sonuçta anneyi, annemizi konuşuyoruz. Bizim Peygamberimiz (S.A.V)’in cennet anaların ayağı altındadır sözü yine anne baba ile ilgili. Bizim yine sürekli ifade ettiğimiz Kur’an-ı Kerim'deki Allah'ın bize buyurduğu ‘Onlar yaşlandığında sakın onlara öf bile deme’ ayeti bizim için çok değerli biz bunlarla, bu anlayışla, bu kültürle bu inançlar ile beslenmiş bir milletin evlatları olarak maalesef zaman zaman annelerimize babalarımıza aynı saygıyı göstermediğimiz oluyor. Biz eğitimciler olarak bir taraftan çocuklarımıza tabii ki bir şeyler öğretmek zorundayız bunları konuşuyoruz, bunun için gayret ediyoruz onları SBS, YGS gibi sınavlara, üniversiteye hazırlıyoruz ama bunların yanında değerlerimizi vermek zorundayız. Yani onların da çocuklarının düzgün evlatları olabilmesi için gayret sarf etmeliyiz. Bugünler bence bunu anlamaya, bu anlayışı benimsemeye bir vesile” dedi.
 
Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Latif Coşar “Bu programı gerçekleştiren okul müdürümüz, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Güzel bir dinin mensubu olarak cennet annelerin ayağının altındadır düsturuyla büyüyen, bu kültürden gelen bir nesil olarak ama kapitalist sistemin bize dayatmış olduğu bu anneler günü, sevgililer günü, babalar günü gibi günleri bir fırsat olarak görüp bugünlerde de uzaklarda olan, iş yoğunluğundan her gün hatırlayamadığımız sadece annelerimiz değil teyzelerimiz ablalarımızı büyüklerimizi öğretmenlerimizi hatırlayarak onların en azından anılması bakımından önemli bir fırsat olarak görüyorum. Bugünleri fırsata dönüştürerek onların hatırlanmasını bir fayda olarak düşünüyorum” dedi.
 
Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, “Anneler günü bizim annelerimizi hatırlamamız için vesile olan günlerden bir tanesi. Çünkü anneler şefkat kahramanı olarak yavruları için evlatları için canlarını mallarını feda edebilecek fedakârlıkta. Rabbimiz onları Şefkat kahramanı olarak yaratmış. Bu kahramanlıklarına gayretlerine fedakarlıklarına karşılık her zaman hürmetle hatırlanmayı hak ediyorlar. Bizim dinimizde bu konuda çok sağlam prensipler ile Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim'de hem de hadis-i şeriflerde belirtiliyor. Peygamberimiz (S.A.V)’in işte biraz önce örnek verildi Peygamberimizin bütün Dünya'nın güzelliklerinin hepsi toplansa bir saat cennete karşılık gelmeyeceği buyurduğu cenneti, cennetinde 1000 sene güzelliğinin bir saat Rabbimizin görmeye karşılık gelemeyeceğini Peygamber Efendimiz hadisi şerifler de beyan ediyor. Bu kadar önemli bir mükafatın cennetin kapısının da annelerinin ayaklarının altında olduğunu söyleyerek annelere hürmeti elle tutulur bir şekilde emrediyor. Dolayısıyla çevrenizde mutlaka görmüşsünüzdür ne kadar muvaffakiyetli genç görürsek ne kadar başarılı genç görürsek hepsi anne, baba duasını alan öncelikle onların duasını tahsil etmeye çalışanlardır. Bir küçük nokta belki ikaza değer anneye babaya saygı bu kadar önemliyken annenin de şefkatini, sevgisini çocuğunun geleceğini düşünerek geniş kapsamlı göstermesi gerek. Sadece oğlum, kızım iyi bir makam kazansın, rahat etsin makamı mevkisi olsun, dünyası rahat geçsin diye, dünyası ahiret iki tarafı birden güzel olsun, ebedi saadete mazhar olsun insanlık onlarla iftihar etsin şu anda içinde olduğumuz Ömer halisdemir Okulu’nun ismini aldığı Şehit Ömer Halisdemir Komutan’ın annesinin olduğu gibi bütün insanlığın iftihar edeceği evlatları yetiştirmeyi düşünüp ona göre duasını yönlendirip ona göre evladının terbiyesini yönlendirmelidir. Herkesin en önemli öğretmeni annesidir. Bu terbiyeyi de daha geniş kapsamlı vermeye ihtiyacımız var. Bu duygu ve düşüncelerle Anneler Gününüzü en içten dileklerimle kutluyor bütün annelerin ellerinden öpüyorum. Anneler Günü'nün memleketimize güzellikler getirmesini, anneye babaya ataya saygının pekiştirilmesi ne yüce Allah'tan diliyor hepinize hayırlı günler diliyorum” dedi.
 
Program anaokulu öğrencilerinin gösterileri ile devam etti.
 
Haber Kaynağı: Çekmeköy Kaykamlık

Site logomuz

Giriş Formu

Kimler Çevrim İçi

14 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Döviz Kurları

T.C. M.B. Alış Satış
USD USD 4.7207 TL 4.7292 TL
EURO EURO 5.5240 TL 5.5339 TL
STERLIN GBP 6.2910 TL 6.3238 TL
ISVICRE FRANGI CHF 4.7452 TL 4.7757 TL
AVUSTRALYA DOLARI AUD 3.5681 TL 3.5914 TL
DANİMARKA KRONU DKK 0.74044 TL 0.74408 TL
ISVEÇ KRONU KRONU SEK 0.53891 TL 0.54449 TL
KANADA DOLARI CAD 3.6496 TL 3.6661 TL
KUVEYT DINARI KWD 15.5305 TL 15.7337 TL
SUUDI ARABISTAN RIYALI SAR 1.2587 TL 1.2587 TL
NORVEC KRONU NOK 0.58078 TL 0.58468 TL
JAPON YENI JPY 4.3035 TL 4.3320 TL
Serbest Piyasa Alış Satış
USD USD 4.6850 TL 4.7350 TL
EURO EURO 5.4650 TL 5.5150 TL
(www.piyasadoviz.com)

İstanbul Namaz Saati

Sosyal Ağlar