TAŞDELEN İMKB MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE LABORATUVAR HEYECANI

 
Taşdelen İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Mercedes-Benz Türk A.Ş. tarafından finanse edilen 2 laboratuvarların açılışı 16 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşti.
 
Mercedes-Benz Türk A.Ş. ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 25 Temmuz 2014 yılında imzalanan Eğitim İşbirliği Protokolü’ne 19 Eylül 2016 tarihinde Taşdelen İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi dahil edilmişti.
 
Yapılan bu protokolün akabinde Mercedes-Benz Türk A.Ş. tarafından Taşdelen İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin motor bölümlerinde daha tecrübeli olabilmesi için geliştirdiği laboratuvarların yanı sıra bir de kamyon hediye edildi.
17.11.2017-OKG_9147.jpg - 71.67 KB
 
Laboratuvarların açılış programına Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Epli, Mercedes-Benz Türk A.Ş. Akademi Müdürü Cem Altındiş, Mercedes-Benz Türk A.Ş. Eğitim Birim Müdürü Raşit Uzunoğlu, Mercedes-Benz Türk A.Ş. Eğitim Uzmanı Birol Bilici, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, Mersal Otomotiv Genel Müdürü Salih Çilsal, Gülsoy Otomotiv adına İlker Çınar, Mengerler Otomotiv Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Kaya Erçel, Koluman Otomotiv Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Erol Şantunalı, Batı Otomotiv Genel Müdürü Şenel Çobanoğlu ve öğrenciler katıldı.
 
Taşdelen İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Akdağ, “14 yıllık bir tarihe sahip genç okulumuz milletimizin ihtiyaçları doğrultusunda her geçen gün çalışmalarına devam etmektedir. Yetiştirdiğimiz insan gücüyle Türkiye’mize önemli katkı sunmaktayız. Teknolojinin imkanlarını gençlerimizin gelişmesinde kullanmayı görev bilmekte ülke yararına gençler yetiştirmeye gayret etmekteyiz. Bu bağlamda Mercedes-Benz Türk A.Ş'nin sponsor olduğu laboratuvarın açılış törenine teşrif eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, “Bu lise Çekmeköy’ümüzün ilk liselerinden. Müdürümüzün de söylediğin gibi burada uzun yıllar eğitim-öğretime devam etmiş bir okulumuz. Tabii eğitim öğretim sürecinde devletimizi okulunu yaptıktan sonra süreç içerisinde bazı şeylerin yenilenmesi gerekiyor. Bu süreçte bir takım eksiklerimizin ihtiyaçlarımızın bir taraftan devletimiz giderirken, diğer taraftan da bu şekilde yardımsever firmalar, kişiler tarafından okullarımıza ciddi katkılar sağlanıyor. Bugün bu örneklerden bir tanesi olan Mercedes-Benz Türk A.Ş tarafından okulumuza güzel bir laboratuvar kazandırıldı. Ben kendilerine katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.
 
Mercedes-benz Türk A.Ş. Eğitim Birimi Müdürü Raşit Uzunoğlu programda yaptığı konuşmada, “Türkiye'de eğitimi destekleyen birçok eğitim projesine uzun süre katkı sağlayan Mercedes-benz Türk A.Ş. yeni sosyal sorumluluk projesi EML’miz Geleceğin Yıldızı kapsamında mesleki ve teknik anadolu liselerinin motor bölümlerinin geliştirilmesi amacıyla laboratuvarları yenilemekte ve yeni ekipmanlarla donatmaktadır. Proje kapsamında mesleki ve teknik anadolu liselerinin laboratuvar alanların genişletilerek yenilen yapılandırılmasının yanı sıra bu liselerde eğitim gören öğrencilerin sanayinin gereksinimine cevap verebilecek nitelik ve özelliklerde olmaları amacıyla gerçekleşen eğitimlerin düzenlenmesine önemli bir katkı sağlamaktadır. Mercedes Benz laboratuvarı teknolojik çalışmalar için özel ekipmanlarla donatılmış her okula üzerinde uygulamalı eğitim yapılabilecek materyallerle donatılmıştır. Ayrıca okul yöneticileri ve alan öğretmenleri Mercedes-Benz Türk A.Ş.’nin yüksek teknoloji ile üretilen modelleri geliştirilebilirlik ruhu ve kalite sistemleri konusunda bilgilendirilmektedir. Bugüne kadar toplam 21 laboratuvarın açılışı gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamında toplam 32 okulun laboratuarı yapılandırılmış olacak. Her işin başı eğitim prensibini benimseyen Mercedes-Benz Türk’ün sürdürdüğü sosyal sorumluluk çalışmaları ile uzun yıllardır Türkiye'nin Çağdaş geleceğine katkıda bulunmaktadır. Hem şirket için hem şirket dışında eğitim ve kişisel gelişimin desteklenmesi Mercedes-Benz Türk'ün sosyal sorumluluk felsefesinin temelini oluşturmaktadır. Bundan sonraki amacımız tüm işbirlikçilerimizle birlikte projelerimizin sürdürülebilirliğini sağlamaktır. Hepimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Epli, “Taşdelen İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bizi şaşırtmadı. Okul Müdürümüz Ayhan Beye de ayrıca teşekkür ediyoruz. Çünkü bütün yenilikler ve bu gibi organizasyonlarda okulun geliştirilmesinde gayretlerini bizzat görüyoruz. Biz de yerel yönetim olarak okullarımıza elimizden gelen desteği vermeye devam ediyoruz, devam edeceğiz İnşallah. Yine bu okulumuzun laboratuvarlarında incelesin diye Çekmeköy Belediye’mizin kullanılmayan otomobillerini hediye etmiştik. Bizim için de güzel bir şey olmuştu. Bu okulda öğrenim gören arkadaşlarımızı şansı olarak düşünüyorum. Öğrenimlerini bitirdiklerini den sonra iş bulma sıkıntılarını olmayacağını düşünüyorum. Buna katkı sunan herkese başta Mercedes-Ben Türk A.Ş.’ye ve milli eğitimimize teşekkür ediyorum” dedi.
 
Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız programda yaptığı konuşmada, Eğitim bizim için çok önemli. Değerli ilçe milli eğitim müdürümüz ile birlikte bugün okullarımızı denetliyorduk. Eğitime bir katkı yapabilir miyiz, öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin, velilerimizin sıkıntıların ortak olabilir miyiz diye dolaşıyorduk ama bugün burada şu an böyle bir gezi için değil güzel bir açılış için bir aradayız. Bu açılışın gerçekleşmesini sağlayan değerli Okul Müdürümüz ve Mercedes-Benz Türk firmasının saygıdeğer yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Tabii sanırım 136 yıllık bir firma olan Mercedes firmasının sadece kar amaçlı değil aynı zamanda eğitim amaçlı sosyal sorumluluk projelerinde de bizlerle birlikte olması bizi devlet olarak son derece memnun ediyor. Burada da bunun güzel örneklerinden bir tanesini görüyoruz. Kendilerine ben teşekkür ediyorum. Bu proje sayesinde öğrencilerimiz bütün parçaları analiz ederek pratik yapma imkânına sahip olacaklar, mesleki eğitimin en güzel örneklerinden bir tanesi olan okulumuzda gerçekleşen bu çalışmalardan ötürü çok memnunuz” dedi.
 
Konuşmaların ardından projenin okulda uygulanmasına katkı sağlayan Mercedes-Benz Türk A.Ş. yetkilerine plaket takdimi gerçekleşti.
 
Plaket takdimi sonrası tesisi gezen Kaymakam Cemal Hüsnü Kansız yetkililerden bilgi aldı.
 
Haber Kaynağı: Çekmeköy Kaymakamlığı

Site logomuz

Giriş Formu

Kimler Çevrim İçi

33 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Döviz Kurları

T.C. M.B. Alış Satış
USD USD 4.8230 TL 4.8317 TL
EURO EURO 5.5986 TL 5.6087 TL
STERLIN GBP 6.2637 TL 6.2963 TL
ISVICRE FRANGI CHF 4.8048 TL 4.8357 TL
AVUSTRALYA DOLARI AUD 3.5426 TL 3.5657 TL
DANİMARKA KRONU DKK 0.74997 TL 0.75365 TL
ISVEÇ KRONU KRONU SEK 0.53865 TL 0.54423 TL
KANADA DOLARI CAD 3.6434 TL 3.6599 TL
KUVEYT DINARI KWD 15.8252 TL 16.0323 TL
SUUDI ARABISTAN RIYALI SAR 1.2860 TL 1.2860 TL
NORVEC KRONU NOK 0.58446 TL 0.58839 TL
JAPON YENI JPY 4.2595 TL 4.2877 TL
Serbest Piyasa Alış Satış
USD USD 4.7950 TL 4.8300 TL
EURO EURO 5.5880 TL 5.6330 TL
(www.piyasadoviz.com)

İstanbul Namaz Saati

Sosyal Ağlar